Maryla Mikołajewska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maryla Mikołajewska jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (2009 r.). Swoje wykształcenie zdobywała na stypendiach zagranicznych, studiując na Uniwersytecie Łotewskim w Rydze (2008 r.) oraz w Hunter College w Stanach Zjednoczonych (2009 r.). W 2014 r. została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Maryla Mikołajewska jest prawnikiem w naszej Kancelarii specjalizującym się w prawie cywilnym (materialnym i procesowym) oraz w prawie gospodarczym. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii doświadczenie zdobywała pracując w kilku kancelariach prawnych, w tym w warszawskiej kancelarii specjalizującej się w obsłudze podmiotów rynku kapitałowego.

W charakterze pełnomocnika procesowego uczestniczyła w kilkuset sprawach sądowych z zakresu prawa gospodarczego i szeroko rozumianego prawa cywilnego. Dzięki swojemu doświadczeniu Maryla Mikołajewska skutecznie potrafi wybrać najbardziej odpowiednie narzędzia procesowe w celu realizacji interesu klienta.

Radca prawny posiada doświadczenie w obsłudze klientów branżowych, których działalność często uwarunkowana jest specjalnymi regulacjami prawnymi (w tym branża logistyczna, marketingowa, deweloperska, obsługa podmiotów rynku kapitałowego).

Wolny czas najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi, a także poświęca go na zdobywanie wiedzy o kulturach innych kontynentów i planowanie kolejnych podróży. Jest też miłośnikiem literatury przygodowej.

Języki: angielski, rosyjski.