• agnieszka.walczak@pwl.com.pl
  • +48 519 599 308

AGNIESZKA WALCZAK

Adwokat

Adwokat wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie.

Adwokat Agnieszka Walczak jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2006).

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach adwokackich wybitnych warszawskich adwokatów. Współpracowała także z kancelarią, będącą częścią polskiego oddziału międzynarodowej korporacji. W zakresie jej obowiązków były obsługa podmiotów gospodarczych oraz prawna obsługa osób fizycznych. Przez kilka lat związana była także z warszawskim ratuszem, gdzie regulowała stan prawny nieruchomości Skarbu Państwa.

W swojej dotychczasowej praktyce zawodowej były obecne sprawy karne, sprawy rodzinne i sprawy administracyjne. Głównym kierunkiem jej zainteresowań jest tematyka zorganizowanej przestępczości oraz przestępczości gospodarczej.

W ramach współpracy z kancelaria PWL Agnieszka Walczak świadczy pomoc prawną w zakresie szeroko pojętych postępowań karnych. Ponadto świadczy pomoc w zakresie wybranych postępowań cywilnych (m.in. sprawy o rozwód, sprawy o podział majątku wspólnego, postępowanie między rodzicami a dziećmi). Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w sprawach administracyjnych, w szczególności związanych z nieruchomościami, wspiera zespół kancelarii w wybranych postępowania z zakresu prawa administracyjnego.