• witold.przedpelski@pwl.com.pl
  • +48 601 460 302

WITOLD PRZEDPEŁSKI

Partner / Radca Prawny

Radca Prawny Witold Przedpełski (2010) jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (1995) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2004).

W latach od 1995 do 2012 pracował kolejno w pionach bankowości inwestycyjnej, restrukturyzacji i windykacji oraz bankowości korporacyjnej największych bankach w Polsce t.j. w Banku Handlowym w Warszawie SA, BRE Banku SA, Credit Lyonnais Bank Polska SA, Westdeutsche Landesbank Polska SA, Kredyt Bank S.A. oraz Banku BPH SA (GE Capital Group).

Doświadczenie zawodowe – poza miastem Warszawa – zdobywał także podczas staży zagranicznych w WestLB Vostok (Moskwa), WestLB Girozentrale AG (Duesseldorf) i KBC Bank N.V. (Bruksela).

Witold Przedpełski posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w ocenie ryzyka kredytowego i biznesowego. Radca prawny z Warszawy specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami zagrożonymi, w tym procesami restrukturyzacyjnymi i windykacyjnymi, pozyskiwaniem finansowania na rynku kapitałowym, jak i kredytowaniem w ramach konsorcjów bankowych, w tym dużych projektów nieruchomościowych oraz innych projektów inwestycyjnych. W ramach indywidualnej praktyki, jako radca prawny, specjalizował się w obsłudze spółek prawa handlowego oraz indywidualnych przedsiębiorców i związanych z tym spraw cywilno-gospodarczych oraz karno-gospodarczych.